1 (Sat)
Morphettville (AUS) Irish Hurdle / Irish Steeplechase
Newton Abbot (GB) Craon (FR) Ploermel (FR) Kokura (JPN)
2 (Sun)
Wrocław (POL) Wielka Wrocławska
Craon (FR) Grand Cross Country de Craon (Listed)
Quakenbrück (GER) Altes Artländer Seejagdrennen
Merano (ITA) Piero E Franco Richard (G3)
Worcester (GB) Nimes (FR) Dax (FR) Jarnax (FR) Ploermel (FR) Pompadour (FR) Te Aroha
(NZ) Nigata (JPN)
3 (Mon)
Craon (FR)
4 (Tue)
Stratford (GB)
5 (Wed)
Southwell (GB)
6 (Thu)
Auteuil (FR) Prix Jean Bart
Sedgefield (GB) Øvrevoll (NOR)
7 (Fri)
Kilbeggan (IRE)
8 (Sat)
Pardubice (CZE) IV. kvalifikace na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou
Stratford (GB) Wexford (IRE) Cluny (FR) Krasnodar (RUS) Nakayama (JPN)
9 (Sun)
Auckland (NZ) Great Northern Hurdles / Steeplechase
Merano (ITA) Ettore Tagliabue (G3) A.S.S.I.-MemorialMassimo Caimi (G3)
Casterton (AUS) Casterton Hurdle / Casterton Steeplechase
Fontwell (GB) Listowel (IRE) Pompadour (FR) Chateaubriant (FR) La-Roche-Posay (FR) Cluny
(FR) Guingamp (FR) Strasbourg (FR) Le Touquet (FR) Aarau (SUI) Kincsem Park (HUN)
Hanshin (JPN)
10 (Mon)
Newton Abbot (GB) Perth (GB) Mar.Borely (FR)
11 (Tue)
Worcester (GB) Chateaubriant (FR)
12 (Wed)
Listowel (IRE) Guinness Kerry National Handicap Steeplechase (Grade A)
Uttoxeter (GB) Compiegne (FR)
13 (Thu)
Listowel (IRE) Ladbrokes Ireland Listowel Handicap Hurdle (Grade B)
Auteuil (FR) Prix De Compiegne (G3)
14 (Fri)
Listowel (IRE) Avenches (SUI)
15 (Sat)
Hanshin (JPN) Hanshin Jump Stakes (G2)
Listowel (IRE) Cholet (FR) Le Pertre (FR) Strömsholm (SWE)
16 (Sun)
La-Roche S/Yon (FR) Ploermel (FR) Nimes (FR) Lyon Parilly (FR) Montauban (FR) Dax (FR)
Jarnax (FR) Merano (ITA) Wrocław (POL) Rotorua (NZ)
17 (Mon)
Hexham (GB) Worcester (GB) Galway (IRE) Vichy (FR) Nakayama (JPN)
18 (Tue)
Auteuil (FR) Prix The Fellow (G3)
19 (Wed)
Kelso (GB) Clairefontaine (FR)
20 (Thu)
Belmont (USA) Lonesome Glory Handicap (G1)
Clonmel (IRE) Nancy (FR) Wanganui (NZ)
21 (Fri)
Newton Abbot (GB) Ballinrobe (IRE) Nantes (FR)
22 (Sat)
Craon (FR) Vitre (FR) Krasnodar (RUS)
23 (Sun)
Craon (FR) Grand Steeplechase du Conseil Departemental de la Mayenne
Coleraine (AUS) Coleraine Hurdle / Great Western Steeplechase
Plumptom (GB) Uttoxeter (GB) Navan (IRE) Landivisiau (FR) Lyon Parilly (FR) Angouleme
(FR) Mannheim (GER) Lexington (USA)
24 (Mon)
Auteuil (FR) Prix Calabrais / Prix Robert Lejeune
Craon (FR)
25 (Tue)
Warwick (GB) Bdx Le Bouscat (FR)
26 (Wed)
Perth (GB)
27 (Thu)
Compiegne (FR) Prix De Beaune
Perth (GB) Sligo (IRE) Lyon Parilly (FR)
28 (Fri)
Worcester (GB) Downpatrick (IRE) Mar.Borely (FR)
29 (Sat)
Merano (ITA) LXIV Gran Corsa Siepi Di Merano (G1) Premio Delle Nazioni (G2)
Auteuil (FR) Prix De Maisons-Laffitte (G3)
Market Rasen (GB) Hunt Valley(Shawn Downs) (USA) Nakayama (JPN)
30 (Sun)
Merano (ITA) LXXIX Gran Premio Merano (G1) Gran Criterium D'Autunno (G1)
Rostov-on-Don (RUS) South of Russia Steeplechase
Strasbourg (FR) Le Touquet (FR) Dax (FR) Segre (FR) Paray-Le-Monial (FR) Castera-Verduza (FR) Te Aroha (NZ) Hanshin (JPN)