1 (Fri)
Bangor (GB) Down Royal (IRE) Auteuil (FR)
2 (Sat)
Newton Abbot (GB) Wexford (IRE) Craon (FR) Le Touquet (FR) Ploermel (FR) Praha (CZE) Kokura
(JPN)
3 (Sun)
Merano (ITA) Premio A.S.S.I. - Memorial Massimo Caimi (G3)
Craon (FR) Grand Cross Country de Craon (Listed)
Quakenbrück (GER) Altes Artländer Seejagdrennen
La-Roche S/Yon (FR) Dax (FR) Jarnac (FR) Pompadour (FR) Ploermel (FR) Strasbourg (FR)
Worcester (GB) Mimoñ (CZE) Racing Te Aroha @ Te Aroha (NZ) Nigata (JPN)
4 (Mon)
Roscommon (IRE) Craon (FR) Mar.P Vivaux (FR)
5 (Tue)
Hexham (GB)
6 (Wed)
Southwell (GB)
7 (Thu)
Øvrevoll (NOR) Sedgefield (GB) Clonmel (IRE) Auteuil (FR)
8 (Fri)
Kilbeggan (IRE) Chateaubriant (FR)
9 (Sat)
Auckland R.C. @ Ellerslie (NZ) Great Northern HDL/STP
Pardubice (CZE) IV. Kavalifikace
Stratford (GB) Nakayama (JPN)
10 (Sun)
Wrocław (POL) Wielka Wrocławska
Casterton (AUS) Fontwell (GB) Listowel (IRE) Merano (ITA) Nimes (FR) Cluny (FR) Jarnac (FR)
Chateaubriant (FR) Guingamp (FR) Hanshin (JPN)
11 (Mon)
Newton Abbot (GB) Perth (GB) Listowel (IRE) Moulins (FR) Hyeres (FR)
12 (Tue)
Listowel (IRE) The Liam Healy Memorial Lartigue Handicap Hurdle (Grade B)
Worcester (GB)
13 (Wed)
Listowel (IRE) Kerry National (Grade A)
Øvrevoll (NOR) Uttoxeter (GB) Lion-d'Angers (FR)
14 (Thu)
Auteuil (FR) Prix the Yellow (G3) Prix de Compiegne (G3)
Listowel (IRE) The Ladbrokes Ireland Handicap Hurdle (Grade B)
Hexham (GB)
15 (Fri)
Compiegne (FR) Prix Xavier de Chevigny
Listowel (IRE)
16 (Sat)
Hanshin (JPN) Hanshin Jump Stakes (JG3)
Listowel (IRE) Cholet (FR) Le Pertre (FR) Bdx Le Bouscat (FR) Slušovice (CZE)
17 (Sun)
Merano (ITA) Strasbourg (FR) Ploermel (FR) Dax (FR) Orleans (FR) Jarnac (FR) Lyon
Parilly (FR) Wrocław (POL) Praha (CZE) Göteborg (SWE) Rotorua & Bay of Plenty Hunt @ Arawa Park
(NZ)
18 (Mon)
Vichy (FR) Prix Jivago de Neuvy
Worcester (GB) Galway (IRE) Nakayama (JPN)
19 (Tue)
Auteuil (FR)
20 (Wed)
Kelso (GB)
21 (Thu)
Elmont (USA) The Lonesome Glory Stakes (Stakes)
Nancy (FR) Prix De Draguignan
Øvrevoll (NOR) Ballinrobe (IRE) Wanganui J.C. @ Wanganui (NZ)
22 (Fri)
Merano (ITA) Newton Abbot (GB) Downpatrick (IRE) Nantes (FR)
23 (Sat)
Merano (ITA) Gran Corsa Siepi di Merano (G1) Premio Delle Nazioni (G2)
Auteuil (FR) Prix Mais.Laffitte (G3)
Craon (FR) Prix Admr (Prix Rene Guy)
Navan (IRE) Nakayama (JPN) Hunt Valley (USA)
24 (Sun)
Merano (ITA) Gran Premio Merano Alto Adige (G1) Gran Criterium d'Autunno (G1)
Craon (FR) Grand Steeplechase Du Conseil Departemental de la Mayenne (Listed)
Castera-Verduza (FR) Grand Cross Country Du Gers
Coleraine (AUS) Charlottesville (USA) Plumpton (GB) Uttoxeter (GB) Landivisiau (FR) Dax (FR)
Lyon Parilly (FR) Angouleme (FR) Mannheim (GER) Praha (CZE) Hanshin (JPN)
25 (Mon)
Roscommon (IRE) Irish Stallion Farms EBF Kilbegnet Novice Steeplechase (G3)
Craon (FR) Hyeres (FR)
26 (Tue)
Compiegne (FR) Prix de Beaune (Listed)
Warwick (GB) Bdx Le Bouscat (FR)
27 (Wed)
Øvrevoll (NOR) Perth (GB) Sligo (IRE) Auteuil (FR)
28 (Thu)
Perth (GB) Clonmel (IRE) Lyon Parilly (FR) Karlovy Vary (CZE)
29 (Fri)
Vichy (FR) Prix Hubert Nouvellet
Worcester (GB) Gowran Park (IRE)
30 (Sat)
Gowran Park (IRE) PWC Champion Steeplechase (G2)
Le Touquet (FR) Prix De La Ville Du Touquet
Market Rasen (GB) Brno (CZE) Strömsholm (SWE) Nakayama (JPN) Columbus (USA)